Cześć!

Właśnie dotarłeś do naszej fabryki startupów

Home Start Image
English

Wybraliśmy nasze
najlepsze projekty

Opowiemy Wam o nich nieco więcej. Jaki był pomysł? Nad czym pracowaliśmy? Jakich narzędzi używaliśmy? Ile to trwało? I... ile kosztowało?

Moja Kaska

Wirtualna skarbonka dla dzieci w postaci webowej i mobilnej aplikacji internetowej. Narzędzie do wspólnego zarządzania posiadanymi oszczędnościami dla dzieci i rodziców.

weldit.tools

Narzędzie informatyczne dla profesjonalistów z branży spawalnictwa. System internetowy, pozwalający na optymalizację przygotowania do procesu spawania za pomocą zebranej jednym miejscu bazy wiedzy.

Ciąg dalszy nastąpi.

Czas na Twój projekt!

Success Story: Moja Kaska

Moja Kaska

Wirtualna skarbonka dla dzieci w postaci webowej i mobilnej aplikacji internetowej.
Narzędzie do wspólnego zarządzania posiadanymi oszczędnościami dla dzieci i rodziców.

Aplikacja webowa

Aplikacja zaprojektowana pod kątem młodego użytkownika (kolorystyka i machanika UX). Podzielona na dwa zakresy : administracyjny (rodziców) i użytkownika docelowego (dziecka). Przy budowie aplikacji pracowali : Product Owner, dwóch Fullstack deweloperów, deweloper mobilny oraz grafik / UX designer. Prace realizowano w metodyce Agile SCRUM, dzięki czemu zminimalizowano koszty całego przedsięwzięcia przy zachowaniu najważniejszych funkcjonalności i odpowiedniej jakości. Prace zakończono na etapie MVP, które zostało zaprezentowane potencjalnym partnerom (Bank) i udostępnione użytkownikom do testów.

Technologie:
Java, Spring, Hibernate, MySQL, JavaScript, AngularJS, HTML, CSS, Bootstrap.

Moja Kaska
Moja Kaska

Aplikacja mobilna

Narzędzie przygotowane przede wszystkim dla dzieci, do podglądu stanu posiadanych oszczędności i alokacji na wybrane cele. Prosta aplikacja dystrybuowana ze strony produktu. Powstała w wyniku testów i rozmów z beta-użytkownikami (ze względu na formę rozwoju produktu, opartego o metodykę Running Lean) jako rozszerzenie funkcjonalności aplikacji webowej.

Technologie:
Android, HTML, CSS.

Landing page

Efektem warsztatów przeprowadzonych z klientem było m.in. stworzenie makiet lo-fi landing page’a Mojej Kaski. Na ich podstawie - dzięki wykorzystaniu programu Balsamiq - opracowane zostały makiety hi-fi. Po zaakceptowaniu makiet hi-fi powstał ostateczny projekt graficzny, który wykonano w Adobe Photoshop. Cały projekt landing page został przygotowany zgodnie z zasadami RWD.

Technologie:
JavaScript, AngularJS, HTML, CSS, Bootstrap, Balsamiq, Adobe Photoshop.

Moja Kaska

Czas realizacji

6 miesięcy

Budżet

80 000 zł

Wielkość zespołu

4 osoby

Paweł Nowosielski

Pomysłodawca Mojej Kaski

Oszczędzanie i zarządzanie finansami dzieci są mi bardzo bliskie, bo jako ojciec dwóch córek codziennie mierzyłem się z tą kwestią. Postanowiłem zamienić mój problem na rozwiązanie, które posłuży również innym. Pomógł mi w tym zespół Ringo, który moje marzenie zamienił na szczegółowy plan działania w przeciągu dwóch dni warsztatów. Dzięki temu praca przebiegała praktycznie bez przeszkód. Zajęli się wszystkimi sprawami technicznymi, ja mogłem się skoncentrować na marketingu (rozwoju biznesu).

Success Story: weldit.tools

weldit.tools

Narzędzie informatyczne dla profesjonalistów z branży spawalnictwa. System internetowy, pozwalający
na optymalizację przygotowania do procesu spawania za pomocą zebranej w jednym miejscu bazy wiedzy.

Aplikacja webowa

Przy budowie aplikacji pracowali : Product Owner, dwóch Fullstack deweloperów oraz grafik / UX designer. Prace realizowano w metodyce Agile SCRUM, dzięki czemu zminimalizowano koszty całego przedsięwzięcia przy zachowaniu najważniejszych funkcjonalności i odpowiedniej jakości. Prace zakończono na etapie MVP, które zostało zaprezentowane Klientom podczas targów spawalnictwa i udostępnione użytkownikom do testów.

Technologie:
Java, Spring, Hibernate, MySQL, JavaScript, AngularJS, HTML, CSS, Bootstrap.

Baza wiedzy

System wpisuje się w bardzo ważny kierunek rozwoju przemysłu zwany digitalizacją / cyfryzacją usług, polegający na włączeniu technologii informatycznych do tradycyjnych rozwiązań. Jego działanie opiera się na możliwości szybkiego wyszukiwania parametrów spawania z bazy WPS (welding procedure standard), co przekłada się na powtarzalność i dobra jakość procesu. Główną funkcjonalnością programu jest tworzenie bazy projektów oraz przypisanie do nich pracowników o odpowiednich kwalifikacjach i stanowiskach.

Landing page

Prace nad projektem graficznym landing page rozpoczęliśmy od stworzenia jego makiet lo-fi. Kolejnym etapem było opracowanie makiet hi-fi w programie Axure RP - dzięki temu zarówno nasz klient, jak i zespół developerski mógł wyobrazić sobie, jak będzie wyglądał gotowy produkt. Dopiero po zaakceptowaniu przez klienta makiet hi-fi powstał ostateczny projekt graficzny, który wykonano w Adobe Photoshop. Cały projekt landing page został przygotowany zgodnie z zasadami RWD.

Technologie:
JavaScript, AngularJS, HTML, CSS, Bootstrap, Axure RP, Adobe Photoshop.

Weldit

Czas realizacji

4 miesiące

Budżet

80 000 zł

Wielkość zespołu

4 osoby

Kamila Szkwarek

Pomysłodawca weldit.tools

Projekt weldit.tools chodził mi po głowie od dłuższego czasu. Niestety jestem bardzo zapracowaną osobą i nie mogłam w żaden rozsądny sposób podejść do jego realizacji. Zespół Ringo umożliwił mi realizację tego zadania w bardzo elastycznej formule. Całość spraw technicznych i funkcjonalnych wzięli na siebie, dzięki czemu projekt zmieścił się z budżecie czasowym i finansowym. A do tego Klienci bardzo dobrze przyjęli jego ergonomię i estetykę wykonania. Jestem bardzo zadowolona ze współpracy z nimi, planuję dalszy rozwój produktu z Ringo Solutions.